Elektromaks

ELEKTROMEKANİK DEPREM CİHAZIELEKTROMEKANİK DEPREM CİHAZI
 

Gaz kesme cihazı meydana gelen deprem sarsıntısında TSE Standardında belirtilen ivme değerlerinde ki sarsıntılarda deprem hareketini algılar ve Doğalgaz kullanılan binaların kolon hatlarına monte edilen gaz kesme emniyet vanalarına (Selenoid Vana) sinyal göndererek doğalgazı otomatik olarak keser.

SİSMİK HAREKETİ ALGILAYAN OTOMATİK GAZ KESME CİHAZI

Cihaz Gaz kesme cihazı meydana gelen deprem sarsıntısında TSE Standardında belirtilen ivme değerlerinde ki sarsıntılarda deprem hareketini algılar ve Doğalgaz kullanılan binaların kolon hatlarına monte edilen gaz kesme emniyet vanalarına (Solenoid Vana) sinyal göndererek doğalgazı otomatik olarak keser.

Bu durumda Deprem sırasında ve sonrasında binaya giren gaz borularında meydana gelebilecek gaz kacaklarından çıkabilecek patlamalara ve yangınlara karşı önlem alınır.

Cihaz Gaz Kesme cihazı Binalar ve Endüstriyel tesislerin güvenliğine yönelik tasarlanmıştır.

Elektirik tesisatını devre dışı bırakarak elektirik kontağından doğabilecek yangın riskinin ortadan kalkmasını sağlar.

Cihaz Gaz Kesme cihazı kuru kontaklıdır. İstenildiğinde Gaz Alarm dedektörü, Duman dedektörü ve diğer kontak girişi istenilen durumlarda Cihaz Gaz Kesme cihazının kuru kontak girişlerine bağlayabilirsiniz. Bu durumda deprem alarmına parallel olarak diğer alarm durumlarında da ( gaz,yangın) Solenoid vana ve kontak çıkışından bağlanan diğer cihazlarda kontrol altına alınmış olur.

Acil aydınlatma ve siren sistemlerine bağlanabilir.

Jeneratörler deprem sırasında meydana gelen elektirik kesilmesinden dolayı otomatik olarak devreye girip yangın tehlikesi yaratırlar. Cihaz deprem sensörünün röle çıkışlarından birinin jeneratöre bağlanması bu riski ortadan kaldırır.


  • Sizi En İyi Elektromaks Korur

    Yüksek kalite, uygun fiyat ve üst düzey hizmet anlayışını tüm çalışma sisteminde uygulamayı ilke edinen firmamız, ülke çapında geniş bir dağıtım ağına sahip olmakla beraber, proje uygulamalarında ise sektörün en önemli çözüm ortaklarındandır.
  • Sevdiğiniz Tüm Değerleri ELEKTROMAKS ile Koruyun

    Değerlerimiz, felsefemiz ve prensiplerimiz yaptığımız işlere her zaman etki etti. Kaliteye verdiğimiz önem, ayrıntılardaki dikkatimiz, müşterilerimize olan sorumluluğumuz, elektronik güvenlik sistemleri konusunda tercih edilen firma olmamızın etkenlerindendir.